Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Sensible World of Soccer 96/97 Kurulumu Resimli ve Videolu Anlatým

Nereden Yazdırıldığı: Bilginin Adresi
Kategori: Oyun
Forum Adı: Oyun Download
Forum Tanımlaması: Internet Ortamýndan Indýrebýleceðýnýz Oyunlarýn lýnklerý
URL: https://www.bilgineferi.com/forum/forum_posts.asp?TID=8018
Tarih: 19-03-2024 Saat 08:24

Konu: Sensible World of Soccer 96/97 Kurulumu Resimli ve Videolu Anlatým
Mesajı Yazan: invertor
Konu: Sensible World of Soccer 96/97 Kurulumu Resimli ve Videolu Anlatým
Mesaj Tarihi: 09-09-2009 Saat 18:29

Oyunlar ile aram yoktur fakat Lüzumu üzerine Sensible world 96/97 severlerini için   Windows xp,  Vista ve Windows 7 olmak üzere tarafýmdan  video anlatýmlý  kurulumu yapýlmýþtýr.

Böylelikle  bu videolu anlatýmlar ile yine bir ilki gerçekleþtirmiþ olduk :)

Bu baðlamda eski dos oyunlarýný oynamak isteyenler    buradaki anlatýmý örnek alabilirler

Öncelikle sanal dos programýný indirin

Download 

You must be a registered member and post a reply in this topic to view the hidden content within this post!

Rar pas:  http://www.bilgineferi.com - www.bilgineferi.com

Oyunu indirmek için
http://www.bilgineferi.com/forum/forum_posts.asp?TID=3510 - http://www.bilgineferi.com/forum/forum_posts.asp?TID=3510

Windows xp,  Vista ve Windows 7 videolu anlatým

Not: Oyunda ses problemsiz çalýþmaktadýr. Çekmiþ olduðumuz videoda ses kaydý bulunmamaktadýr.

Xp resimli anlatým

C nin içerisine dos adýnda bir klasör oluþturun. O klasörün içi nede oyunlar adýnda bir klasör oluþturun.

Ardýndan indirmiþ olduðunuz  DOSBox0.73-win32-installer.exe programýný çalýþtýrýn

Kurulumu C:\dos klasörü içerisine yapýn.

Kurulum bittikten sonra   Masa üzerinde simgesi bulunan DOSBox 0.73. Programýnýçalýþtýrýn aþaðýdaki gibi bir ekran ile karþýlaþacaksýnýz.

Yukarýdaki ekraný gördükten sonra Programý kapatýn  ardýndan  aþaðýdaki iþlemleri uygulayýn

Baþlat - çalýþtýr'ý açýn komut satýrýna aþaðýdaki adresi kopyalayýp çalýþtýrýn (Not  defteri ile açabilirsiniz)

Xp için

"C:\Documents and Settings\sizin kullanýcý adýnýz\Local Settings\Application Data\DOSBox\dosbox-0.73.conf"

Vista için

C:\Users\sizin kullanýcý adýnýz\AppData\Local\DOSBox\dosbox-0.73.conf

Windows 7 için

C:\Users\sizin kullanýcý adýnýz\AppData\Local\DOSBox\dosbox-0.73.conf

Not:
Sizin kullanýcý adýnýz = Bu kýsýmý silip bilgisayardaki oturum açma adýnýzý yazýnýz.

Örnek:
"C:\Documents and Settings\invertor\Local Settings\Application Data\DOSBox\dosbox-0.73.conf"

Sayfanýn sonuna aþaðýdaki kodlarý ekleyin

mount C C:\dos\Oyunlar
mount D D:\ -t cdrom
C:
CLS

Ve dosyayý kapatýn gelen uyarýya evet diyerek yapmýþ olduðunuz deðiþiklikleri kaydetmiþ olacaksýnýz.

Eðer oyun klasörünüzün ismi farklýysa bu kýsýmda bulunan C:\DOS\Oyunlar deðiþtirebilirsiniz "mount C C:\DOS\Oyunlar"

Eðer cd rom sürücünüzün ismi farklýysa bu kýsýmda bulunan  D harflerini deðiþtirebilirsiniz "mount D D:\ -t cdrom"

Örnek:

Kurulum klasörümüzün ismi msdos olsun içerisine oyunlarý kopyalayacaðýmýz klasörün ismide nostalji olsun burayý mount C C:\DOS\Oyunlar Bu þekil deðiþtirmeniz gerekir mount C C:\msdos\nostalji

Cd rom sürücümüz F olsun burayý mount D D:\ -t cdrom Bu þekil deðiþtirmeniz gerekir mount F F:\ -t cdrom

Böylelikle DOSBox a cd rom sürücümüzü ve kullanacak olduðumuz dizini tanýtmýþ olduk.

Ek bir ayar

Dosbox ýn tam ekran olmasý için

Burayý
fullscreen=false
fulldouble=false

Bu þekil deðiþtirin

fullscreen=ture
fulldouble=true
C:\Msdos\DOSBox-0.72\ konumunda bulunan dosbox.conf dosyasýný not defteri ile tekrar açýn

Ýþte DOSBox kullanýma hazýr

ÞÝmdi geçelim oyunumuzun kurulumuna.

Not: Oyun cd ile oynanýr  cd siz oynamak isteyen  Deamon tools programýný kullanarak sanal cdrom oluþturabilir.

d: yazýp Enter tuþuna basýyoruz akabinde install yazýp tekrar enter tuþuna basýyoruz.

Oyun kurulum ekranýndan Englis dilini seçerek kurma iþlemine devam ediyoruz

Oyunu nereye kuracaðýmýzý soran bir ekranla karþýlaþacaksýnýz c:  yazýp Enter tuþuna basýn

Gerekli olan dosyalar kopyalandý þimdi ise standart klavye  ayarlarý yapmak üzere resimde belirtilen menülere sýrasý ile týklayýn

Up için yukarý ok tuþuna týklayýn

Down için Aþaðý ok tuþuna týklayýn

Left için Sol ok tuþuna týklayýn

Right için sað ok tuþuna týklayýn

Fire için  Enter tuþuna týklayýn

Key Select  kýsmýnýn görüntüsü aþaðýdaki gibi olacak Ardýndan ok butonunu týklayýn

Exit butonunu týklayýn

Yapýlan bu ayarlarý kaydetmek için Save Settings butonunu týklayýn açýlan pencereden save  buyonunu týklayarak ayarlarýnýzý kaydedin.

Exit butonunu týklayarak kurulum iþlemini bitirmiþ olun

Þimdi kurmuþ olduðumuz oyunu çalýþtýralým

Ýsterseniz direk sws yapýp oyunu çalýþtýrabilirsiniz.

Artýk oyunu oynamak için istediðiniz zaman masa üzerinden  DOSBox 0.73 týklayarak  açýlan pencereye  sws yazýp enter tuþuna basmanýz yeterlidir

Efsane  olan sensible oyundan görüntüler

Saygýlarýmla

invertor

-------------
http://www.bilgineferi.com/forum/forum_posts.asp?TID=8328" rel="nofollow - Hash Kontrolü yapma ( MD5, SHA-1, CRC32,... vb)

Cevaplar:
Mesajı Yazan: S3Z3R
Mesaj Tarihi: 09-09-2009 Saat 22:20
Çalýþmalarýndan dolayý takdir ediyorum.

-------------

Mesajı Yazan: deezire
Mesaj Tarihi: 24-09-2009 Saat 00:31
Çok güzel bir çalýþma..Yalnýz install komutu ''Ýllegal Komut'' hatasý veriyor..Her yolu denedim beceremedim..Yerel disk (C:) , Yerel disk (D:) ,     DVD-RAM sürücüsü (E:) , DVD sürücüsü (F:)....Çalýþtýrla açtýðýmýz dosyada hangi kombinasyonu yapmalýyým..Gerçi hepsini denedim sayýlýr ama baþka bir þeyden sorun kaynaklandýðýný sanmýyorum..Yardýmýnýz için þimdiden teþekkürler.Confused

Mesaj Tarihi: 25-09-2009 Saat 17:40
Orjinalini yazan: deezire deezire Yazdı:

Çok güzel bir çalýþma..Yalnýz install komutu ''Ýllegal Komut'' hatasý veriyor..Her yolu denedim beceremedim..Yerel disk (C:) , Yerel disk (D:) ,     DVD-RAM sürücüsü (E:) , DVD sürücüsü (F:)....Çalýþtýrla açtýðýmýz dosyada hangi kombinasyonu yapmalýyým..Gerçi hepsini denedim sayýlýr ama baþka bir þeyden sorun kaynaklandýðýný sanmýyorum..Yardýmýnýz için þimdiden teþekkürler.Confused

- Öncelikle DOSBox ý açýp ekranýn resmýný gönderin bir bakalým  sorun DOSBox  kurulumundamý 

- C:\Documents and Settings\sizin kullanýcý adýnýz\Local Settings\Application Data\DOSBox\dosbox-0.73.conf
Burda bulunan dosbox-0.73.conf  dosyasýnda belirttiðim ayarlarý yaptýnýzmý

- Bu oyun cd ile oynanmaktadýr  oyun oynarken cd yi  takacaksýnýz veya sanal cdrom kullanacaksýnýz.

-------------
http://www.bilgineferi.com/forum/forum_posts.asp?TID=8328" rel="nofollow - Hash Kontrolü yapma ( MD5, SHA-1, CRC32,... vb)

Mesajı Yazan: mucahid61
Mesaj Tarihi: 28-10-2009 Saat 12:24
ýnstall yaparken c: yapýyorum "Path not found" Hatasý veriyor

Mesajı Yazan: anaykh2010
Mesaj Tarihi: 07-02-2010 Saat 16:51
akradaslar oyunun kurulum lýnký calýsmýyor.yenýden eklenebýlýrmý?

Mesaj Tarihi: 08-02-2010 Saat 11:31
Orjinalini yazan: anaykh2010 anaykh2010 Yazdı:

akradaslar oyunun kurulum lýnký calýsmýyor.yenýden eklenebýlýrmý?

Link kýrýk deðildir bu sorun Rapidshare'den kaynaklanmaktadýr.
Free kullanýcýlar  18:00 ila 00:00 arasýnda download yapmak istediklerinde; 

Sanýrým bu tarz bir slot hatasý alýyor;

Unfortunately right now our servers are overloaded and we have no more download slots left for non-members. Of course you can also try again later.

Premium hesabý olan uyeler bu hatadan etkilenmemektedir premium hesabý olmayan üyeler sise 18:00 ila 00:00 arasý hariç diðer saatlerde download yapabilirler.

Saygýlarýmla
invertor

-------------

Mesajı Yazan: ares2010
Mesaj Tarihi: 21-08-2010 Saat 03:21
eline saglik tsk ler

Mesajı Yazan: fearless1905
Mesaj Tarihi: 30-08-2010 Saat 15:12
dos tan install yaptigimda english ten sonra install cikmior neden kaynaklanio olabilir bu?

Mesajı Yazan: gorkem
Mesaj Tarihi: 31-08-2010 Saat 14:13
Süper oldu yaaaaa !!!! emeðinize teþekkürler... hey gidi günler heyy!!!

peki arkadaþlar update olanaðý varmý 2010-2011 türk ligi oyuncular felan...
2003 e kadar takip teyidm oyunun her yýl update yapýlýyordu...
bilgisi olan varmý acaba?
tekrar TEÞEKKÜRLER

Mesajı Yazan: judgment666
Mesaj Tarihi: 04-09-2010 Saat 02:01
Bayadýr uðraþýyorum ama dos ta install yazýnca this program cannot be run DOS mode diye hata veriyor. Yardým edebilicek bir arkadaþ var mý acaba?
Þimdiden teþekkür ederim

Mesajı Yazan: judgment666
Mesaj Tarihi: 04-09-2010 Saat 15:29
Bilen biri yardýmcý olabilir mi acaba?

Mesajı Yazan: kral
Mesaj Tarihi: 04-09-2010 Saat 21:50
Orjinalini yazan: judgment666 judgment666 Yazdı:

Bilen biri yardýmcý olabilir mi acaba?
Videoda anlatýlanlarý harfiyen uygularsanýz sorunsuz bir þekilde çalýþmasý gerekir

Bir yerlerde eksik bir iþlem yapmadýðýnýzdan emin olun

Konu hakkýnda açýklama yapýlmýþ

Orjinalini yazan: invertor invertor Yazdı:

Orjinalini yazan: deezire deezire Yazdı:

- Öncelikle DOSBox ý açýp ekranýn resmýný gönderin bir bakalým  sorun DOSBox  kurulumundamý 

- C:\Documents and Settings\sizin kullanýcý adýnýz\Local Settings\Application Data\DOSBox\dosbox-0.73.conf
Burda bulunan dosbox-0.73.conf  dosyasýnda belirttiðim ayarlarý yaptýnýzmý

- Bu oyun cd ile oynanmaktadýr  oyun oynarken cd yi  takacaksýnýz veya sanal cdrom kullanacaksýnýz.

-------------
“Bilginin elde edilmesi... bizi iyiye ulaþtýracaktýr.

Mesajı Yazan: birdirbirdir
Mesaj Tarihi: 20-08-2011 Saat 16:53
arkadaþlar joystick ayarý yaptým ama joystickin saece sol, üst ve basma tuþlarý çalýþýyor.
yardým lütfen.

Mesajı Yazan: darklevelone
Mesaj Tarihi: 27-02-2012 Saat 23:15
hadi hortlatalým konuyu emeðe saygý için

Mesajı Yazan: distance
Mesaj Tarihi: 16-10-2013 Saat 13:16
eyvallah bakalým

Mesajı Yazan: purefaith
Mesaj Tarihi: 19-10-2013 Saat 13:35
ellerine saðlýk þimdi denicem inþallah olur bayadýr istiyordum bu oyunu yüklemeyi...
saygýlar

Mesajı Yazan: serkanss
Mesaj Tarihi: 20-10-2013 Saat 13:49
teþekkürler

Mesajı Yazan: badchýld
Mesaj Tarihi: 19-03-2014 Saat 19:42
saol kardesým

Mesajı Yazan: Plato0n
Mesaj Tarihi: 05-05-2014 Saat 15:47
Clap

Mesajı Yazan: delbosq
Mesaj Tarihi: 12-09-2014 Saat 20:10