Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Hayatla röportaj !!!

Nereden Yazdırıldığı: Bilginin Adresi
Kategori: Off-Topic
Forum Adı: Geyik Muhabbet Ve Komedi
Forum Tanımlaması: Geyik adýna ne varsa,sohbet,muhabbet buraya
URL: https://www.bilgineferi.com/forum/forum_posts.asp?TID=7181
Tarih: 19-04-2024 Saat 22:06

Konu: Hayatla röportaj !!!
Mesajı Yazan: Fýrtýna
Konu: Hayatla röportaj !!!
Mesaj Tarihi: 05-02-2009 Saat 15:31
Hayatla röportaj yaptýðýmý gördüm rüyamda.

"Benimle röportaj mý yapmak istiyorsun?" diye sordu Hayat.

"Zamanýn var mý?" diye sordum.

Gülümsedi.

"Benim zamaným Sonsuzluk" dedi Hayat. "Ne sorular var yüreðinde?"

"Ýnsanlarla ilgili en çok neye þaþýyorsun?" diye sordum.

Hayat yanýt verdi.

"Çocukluktan sýkýlýp büyümek için acele ediyorlar, sonra yine çocuk olmanýn özlemini duyuyorlar. Para kazanmak için saðlýklarýný kaybediyorlar, sonra saðlýklarýný kazanmak için paralarýný kaybediyorlar. Gelecekle ilgili ediþelenmekten þimdiyi unutuyorlar. Sonra da ne þimdiyi ne geleceði yaþayabiliyorlar. Deneyim iyi bir öðretmendir diyorlar ama deneyimin faturasýný ödemek istemiyorlar. Hayatlarýný kazanmak için eðitim alýyorlar ama yaþam ustasý olmayý bilmiyorlar. Bu nedenle de, hiç ölmeyecekmiþ gibi yaþýyorlar, hiç yaþamamýþ gibi ölüyorlar."

Hayat elimi tuttu. Bir süre sessiz kaldýk.Derin bir nefes aldým. Ona, insanlarýn neleri öðrenmelerini istediðini sordum.

Hayat yanýtladý.

"Hiç kimseyi seni sevmeye zorlayamayacaðýný, yapabileceðin tek þeyin seni sevmelerine izin vermelerini isterdim. Affetmenin affederek öðrenilebileceðini öðrenmelerini isterdim. Baþkalarýyla kendilerini kýyaslamamayý öðrenmelerini isterdim. Ýki insanýn ayný þeye bakýp farklý þeyleri görebileceðini öðrenmelerini isterdim."

"Zengin insanýn en çok þeye sahip olan deðil, en az þeye ihtiyaç duyan insan olduðunu öðrenmelerini isterdim. Bir sevecen yüreði derinden yaralamanýn bir anda olduðunu; ama iyileþtirmenin çok uzun sürdüðünü öðrenmelerini isterdim. Seni seven insanlarýn duygularýnmý nasýl ifade edebileceklerini bilmedikleri için seni sevmediklerini sanmak yerine onlarýn sevgisini hissetmeyi öðrenmelerini isterdim."

Hayat derin bir nefes verdi. Hayatýn nefesi kelimelere dönüþtü.

"Söylediklerimi yüreðine kaydet" dedi. Söylediði cümleyi yüreðime kaydettim.

"Baþkalarýný affetmek yeterli deðil, kendini de affetmeyi öðren".

Yüreðim kuþ gibi hafiflemiþti.

"Son bir soru daha, Hayat" dedim. "Benden ne istiyorsun?"

Bütün odayý beyaz bir ýþýk kapladý ve Hayat yanýtladý.

"Senin kendin olmaný istiyorum, yoksa baþkasý olurdun. Sana bugün ihtiyacým olduðunu bil, yoksa bugün benimle olmazdýn. Kendi eþsizliðini ve biricikliðini bil; çünkü ben kendimi tekrar etmeyecek kadar yaratýcý ve zenginim. ve gerçekten TEK deðerli olaným. Deðerimi bil."

-------------

Bir deli rüzðar olurum alýrým seni burdan kaybolurum

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat