Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Microsoft’tan XP SE işletim sistemi

Nereden Yazdırıldığı: Bilginin Adresi
Kategori: Bilgisayar
Forum Adı: Windows İşletim Sistemleri
Forum Tanımlaması: Windows ve diğer işletim sistemleri ile ilgili püf noktalar, sorularınız ve önerilerileriniz...
URL: https://www.bilgineferi.com/forum/forum_posts.asp?TID=468
Tarih: 05-05-2024 Saat 12:08

Konu: Microsoft’tan XP SE işletim sistemi
Mesajı Yazan: Hawk
Konu: Microsoft’tan XP SE işletim sistemi
Mesaj Tarihi: 14-03-2006 Saat 20:05
Dünyanın en büyük yazılım kuruluşu Microsoft, özellikle Asya kıtasında her geçen gün daha çok kullanıcı tarafından tercih edilen Linux’un önünü, “XP Starter Edition” adlı yeni bir işletim sistemi ile kesmeye hazırlanıyor. Microsoft, “XP SE”nin, düşük fiyatıyla, “yazılım korsanlığı ile savaş amacıyla” hazırlandığını belirtirken, internet analistleri, Linux’un her geçen gün artan pazar payının Microsoft’u telaşlandırdığı ve yazılımın bu yüzden hazırlandığı görüşünde.

İnternette yer alan habere göre, her ne kadar Microsoft, hala dünyanın en çok satılan işletim sistemi Windows ile işletim sistemi pazarının lideri olsa da Asya kıtasındaki bazı büyük dağıtıcı firmaların, ücretsiz Linux işletim sistemi ile donatılmış bilgisayarları büyük bir hızla satışa sunması, Microsoft’u harekete geçirdi. Pazar payının düşmesini istemeyen Microsoft, Linux’a olan talebi durdurmak için, Windows XP’nin basit bir versiyonu olan “XP Second Edition” işletim sistemini hazırladı.

-------------

Cevaplar:
Mesajı Yazan: Hawk
Mesaj Tarihi: 14-03-2006 Saat 20:06
Ürün Türkiye'ye gelmiştir.İthalatçı firma Koyuncu A.Ş dir.

-------------

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat