Print Page | Close Window

Mirsad ve Haislip'e 9'ar maç ceza

Printed From: Bilginin Adresi
Category: Spor
Forum Name: Basketbol
Forum Description: Basketbol Hakkındakı Düşüncelerınızı Burada Paylaşabilirsiniz...
URL: http://www.bilgineferi.com/forum/forum_posts.asp?TID=2166
Printed Date: 28-05-2020 at 09:51


Topic: Mirsad ve Haislip'e 9'ar maç ceza
Posted By: Hawk
Subject: Mirsad ve Haislip'e 9'ar maç ceza
Date Posted: 16-11-2006 at 07:49
 
Fenerbahçe ile Efes Pilsen takımları arasında geçen hafta sonunda oynanan Beko Basketbol Ligi maçında kavga eden Mirsad Türkcan ve Marcus Haislip'e, Basketbol Federasyonu Disiplin Kurulu tarafından 9'ar maç müsabakalardan men ve 10'ar bin YTL para cezası verildi.

Kurul, bugün yaptığı toplantıda, 12 Kasım Pazar günü oynanan karşılaşmada Fenerbahçeli Mirsad ve Efes Pilsenli Haislip'in kavga etmeleri, taraftarların sahaya yabancı madde atmaları sonucu anons yapılmak durumunda kalınması ve Efes Pilsen Genel Menajeri Engin Özerhun'un müsabaka hakemine yönelik eleştirileri nedeniyle gündemine gelen sevk dosyasını görüştü.

Raporlar ve müsabaka görüntülerinden, Mirsad ve Haislip'in önce itiştikleri, ardından yumruklaşarak kavga ettikleri, bu nedenle de diskalifiye edildiklerinin anlaşıldığı görüşüne varan kurul, Haislip ve Mirsad'a 9'ar maç müsabakalardan men, ayrıca 10'ar bin YTL para cezası verdi.

Disiplin kurulu, Efes Pilsen Genel Menajeri Engin Özerhun'a 2 bin YTL, taraftarların sahaya yabancı maddeler atması nedeniyle Fenerbahçe Kulübü'ne 4 bin, Efes Pilsen Kulübü'ne de 2 bin YTL para cezası uyguladı.

Bu arada, 5 Kasım'da oynanan Beykoz-Oyak Renault maçı sonrası, karşılaşmanın hakemine yönelik uygunsuz söz ve davranışları nedeniyle, Beykoz Kulübü Başkanı Zeki Aksu'ya da 15 gün hak mahrumiyeti ve 2 bin YTL para cezası verildi.

   Print Page | Close Window