Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Beykoz'un keyfi yerinde: 81-73

Nereden Yazdırıldığı: Bilginin Adresi
Kategori: Spor
Forum Adı: Basketbol
Forum Tanımlaması: Basketbol Hakkýndaký Düþüncelerýnýzý Burada Paylaþabilirsiniz...
URL: https://www.bilgineferi.com/forum/forum_posts.asp?TID=1755
Tarih: 16-04-2024 Saat 20:37

Konu: Beykoz'un keyfi yerinde: 81-73
Mesajı Yazan: Hawk
Konu: Beykoz'un keyfi yerinde: 81-73
Mesaj Tarihi: 16-10-2006 Saat 06:10

Beko Basketbol Ligi'nde Beykoz, Pýnar Karþýyaka'yý 81-73 yendi. Karþýlýklý basketlerle çekiþmeli geçen ilk dakikalarda Beykoz, Paulino, Pýnar Karþýyaka ise Booker ile sayýlar üretirken 7. dakika 9-9'luk eþitlikle geçildi. Bu dakikadan sonra iyi savunma yapmaya baþlayan Beykoz, rakibine kolay sayý þansý tanýmadý. Evsahibi ekip, Goss, Mutlu ve Saunders'in basketleriyle ilk periyodu da 19-12 önde geçti.

Ýkinci çeyrekte Pýnar Karþýyaka'nýn Mehmet ve Umut'la oyunda dengeyi kurma çabalarý yeterli olmadý. Rakibine karþý daha üstün gözüken Beykoz, iyi bir þut yüzdesi yakalayan Goss, Saunders ve Paulino'nun skor yükünü üstlenmesiyle devreyi 11 sayý farkla 37-26 önde kapattý.

Mücadelenin ikinci yarýsýna daha etkili baþlayan Pýnar Karþýyaka, þut yüzdesini artýrdý. Nedim, Slaughter, Ýnanç ve Serhat'ýn bulduðu basketlerle Ýzmir ekibi oyunu dengelemeyi baþarýrken, 28. dakikada da 49-49 eþitliði saðladý. Ancak Saunders ile Goss'un performansýyla ayakta kalan Beykoz, son çeyreðe 54-51 galip girmesini bildi.

Oldukça çekiþmeli geçen son çeyreðe hýzlý baþlayan evsahibi Beykoz, bir anda Mutlu, Paulino ve Onur'la bulduðu basketlerle 7-0'lýk bir seri yapýp 31. dakikada farký 10 sayýya çýkardý: 61-51. Ýnanç, Nedim ve Slaughter'in çabalarýna karþýn hýzlý hücumlardan sayý üretmeyi sürdüren Beykoz, 37. dakikada 14 sayý farka (71-57) ulaþtýðý maçtan 81-73 galip ayrýldý.

Salon: Recep Þahin Köktürk
Hakemler: Engin Kennerman, Aytuð Köselerli, Serhat Büker
Beykoz: Goss 14, Paulino 16, Pastal 5, Saunders 20, Mutlu 16, Fatih, Esat 2, Cihad, Altan, Finn, Onur 8
Pýnar Karþýyaka: Mehmet 15, Booker 6, Ýnanç 15, Nedim 10, Slaughter 12, Serhat 11, Berkay, Erhan, Volkan, Umut 4, Enes
1. Periyot: 19-12
Devre: 37-26 (Beykoz lehine)
3. Periyot: 54-51
Beþ Faulle Çýkanlar: Mehmet 38.43, Serhat 39.02 (Pýnar Karþýyaka)

-------------

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat