Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

arkadaþlar mutlaka bakýn!!!

Nereden Yazdırıldığı: Bilginin Adresi
Kategori: Off-Topic
Forum Adı: Genel
Forum Tanımlaması: Her konuda yazabilirsiniz.
URL: https://www.bilgineferi.com/forum/forum_posts.asp?TID=1262
Tarih: 04-05-2024 Saat 18:46

Konu: arkadaþlar mutlaka bakýn!!!
Mesajı Yazan: Mareþal_87
Konu: arkadaþlar mutlaka bakýn!!!
Mesaj Tarihi: 01-08-2006 Saat 17:56

Coca Cola'nýn ne anlama geldiðini düþündünüzmü hiç?
Ýþte bunun cevabý:

Coca Cola yazýsýný yansýtmalý olarak ters çevirdiðinizde arapça bir yazý teþkil etmektedir. Ve de bu yazýda "La Muhammed La Mekka" yazýsý ortaya çýkmaktadýr. "La" arapçada olumsuzluk ekidir. Yani bu cümle o zaman: "Muhammedi ve Mekke'yi ortadan kaldýrmak" anlamýný taþýmaktadýr. Ýnanmak güç ama ne kadar cahil olduðumuzu kendi gözlerimizle görmeye ne dersiniz?

Farklý bir açýdan

Þimdi bu yazýyý hat sanatý gözlükleriyle seyredelim:

"La Muhammed La Mekka"

"Muhammed ve Mekke yok olsun"

Hala hiç utanmadan, çekinmeden Coca Cola içen Müslümanlar...!

TAKDÝRLERÝNÝZE BIRAKIYORUZ....

-------------
Mert Babalarýn Delikanlý Evladýyýz Ecel ile sözlü Ölüm ile Niþanlýyýz Ýmtihan Ýçin Doðduk Allah Rýzasý Ýçin Yaþamak Zorundayýz

Cevaplar:
Mesajı Yazan: Hawk
Mesaj Tarihi: 03-08-2006 Saat 18:07
ewet bunu biliyordum.Ama ben zaten coca colaya karþý bir insanýn.Ýçindeki maddeler yuzunden insan saðlýðýna çok zararlý

-------------

Mesajı Yazan: kural
Mesaj Tarihi: 03-08-2006 Saat 21:27
ewet bende biliyorum bu olayý ama içmedende edemiyoruz.

Mesajı Yazan: esmer
Mesaj Tarihi: 25-09-2006 Saat 23:20

ben bunu baþka sitedede görmüþtüm

Mesajı Yazan: forum kralý
Mesaj Tarihi: 26-09-2006 Saat 05:58
teyzeme  de sakal býyýk koyarsan eniþtem olur ya beyler nie takýlýyonuz bu kadar ayrýntýya ya

Mesajı Yazan: Hawk
Mesaj Tarihi: 26-09-2006 Saat 08:10
Orjinalini yazan: forum kralý forum kralý Yazdı:

teyzeme  de sakal býyýk koyarsan eniþtem olur ya beyler nie takýlýyonuz bu kadar ayrýntýya ya

unutmaki mükemmeliyet ayrýntýlarda gizlidir.Ve bu konu gerçekten önemli bir konu.Boþverilecek bir olay deðil

-------------

Mesajı Yazan: kral
Mesaj Tarihi: 26-09-2006 Saat 13:16
Olaya bir açýklýk getirelim bir çok forumda tartýþtým bu konuyu.
Þimdik günahýný sevabýný birkenara  hususi kutusundan çýkarýp scanner ile tarattým
Þimdi söyleyin bakalým  taratmýþ oldugum resimlere bakýn yazýnýn orjinali budur  bu nasýl arapçadýr?
ÞEKÝL1

ÞEKÝL2

ÞEKÝL3

Yapmayýn böle arkadaþlar tövbe tövbee  böyle arapça yazý olmaz umarým aydýnlatýcý olmuþtur.
Hala daha burdaki resimleri görüp arapça yazýyor diyen cýkmaz heralde.

Hiç ole þey olurma yav akýl mantýk alýyomu  orjinal resim bu ve cocacola bunun tersten yazýlýþýný kullanmýyor dikkatinizi çekerim

Þimdik
DAHA TERSÝ VARMI BUNUN: yok burdaki taratmýþ olduðum resimleri nasýl cevirirsen cevir þekiller bunlardan ibaret.
orjinal resmi budur  ve ilk þekil nasýlsa odur.

Coca cola bunun duz yazýlýþýný kullanýyor ters yazýlýsýný deil  umarým aydýnlatýcý olmuþumdur
ona bakarsanýz 2,5 litrede 52 litre gözüküyor tersten bakýldýgýn da  nasýl bizim turkçedeki bazý kelimeleri nereye cekersen oraya gidiyorsa bu da onun gibi birþey  olmuþ iþte

Arapça yazý nasýldýr aþagýdaki gibi örnek varabiliriz
 Bu yazýnýn içeriði ulead programýný anlatýyor

هذا هو البرنامج الذي سوف يتهي مشاكلك مع كل أنواع التحويل في الملفات الصوتية و المرئية

يمكنك هذا البرنامج من التمتع بهذه الملفات و التحكم بها و تعديلها كما تريد ثم حفظها بكل الأمتدادات المعروفة

أنه أسهل طريقة لمشاركة أصدقائك و عائلتك بهذه الملفات و أستخدمها في الكمبيوتر أو الجوال

-------------
“Bilginin elde edilmesi... bizi iyiye ulaþtýracaktýr.

Mesajı Yazan: GOLDMAN
Mesaj Tarihi: 27-09-2006 Saat 06:24
ya beyler kral ve mareþal_87 arakadaþlarýmýza TESEKKÜR ederim güzel açýklama yapmýþlar ama çok fazla deðiþiyo

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat