Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Ýki Rahibe

Nereden Yazdırıldığı: Bilginin Adresi
Kategori: Off-Topic
Forum Adı: Fýkralar
Forum Tanımlaması: Eðlence
URL: https://www.bilgineferi.com/forum/forum_posts.asp?TID=1075
Tarih: 08-05-2024 Saat 09:23

Konu: Ýki Rahibe
Mesajı Yazan: se_demir
Konu: Ýki Rahibe
Mesaj Tarihi: 06-05-2006 Saat 06:12
ÝKÝ RAHÝBE

Ýki rahibe varmýþ biri matematikçi biri mantýklý. Bunlar bir aksam karanlýkta kiliseye dönerlerken matematikçi rahibe mantýklýya dönerek; “Yaklaþýk 20 dakikadýr bir adam bizi takip ediyor ve gittikçe yaklaþýyor su anda aradaki mesafe 50 metre” der.

Bunun üzerine mantýklý rahibe “Bunun tek mantýklý açýklamasý olabileceðini ve adamýn kendilerine tecavüz edeceðini ve daha hýzlý yürümeleri gerektiðini belirtir. Rahibeler daha hýzlý yürümeye baþlarlar.

2 dakika sonra matematikçi rahibe: “Adam da hýzlandý ve aradaki mesafeyi kapatýyor, su anda 30 metre arkamýzda” der... Mantýklý rahibe “O zaman mantýk olarak koþmamýz gerekir.” der.

Rahibeler koþmaya baslar ve 3 dakika sonra matematikçi rahibe “O da koþuyor ve arayý kapatýyor su anda mesafe 10 metre.” Mantýklý rahibe “O zaman mantýk olarak bizi yakalayacak birimiz saða diðerimiz sola saparak kiliseye ulaþmaya çalýsalým en az birimiz kurtulur." der.

Ve matematikçi saða doðru koþmaya mantýklý sola doðru koþmaya baslar. Matematikçi 20 dakika sonra kiliseye ulaþýr ve telaþ içinde beklemeye baslar. Aradan 40 dakika geçtikten sonra mantýklý rahibe gelir.

Matematikçi rahibe sorar;

-“Ne oldu ne yaptýn?”

-“Adam beni takip etti artik mesafe üç-beþ adýma kadar azalmýþtý, mantýk olarak daha fazla koþmanýn anlamý yoktu...”

-“Eeee...”

-“Mantýk olarak ben durdum adamda durdu.”

-“Sonra...”

-“Mantýk olarak ben eteðimi kaldýrdým oda pantolonunu indirdi.”

-“Peki, daha sonra...”

-“Daha sonra ne olacak eteðini kaldýrmýþ bir rahibe pantolonunu indirmiþ bir adamdan DAHA HIZLI KOSAR...”

Cevaplar:
Mesajı Yazan: esmer
Mesaj Tarihi: 15-09-2006 Saat 04:02
ha ha haLOL 

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat