Bilginin Adresi Ana Sayfa
Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Bilgisayar > Windows İşletim Sistemleri
  Aktif Konular Aktif Konular RSS - Masa üstü sağ tık özellikler tıklanmıyor !  Hatasının Çözümü
  SSS SSS  Forumu Ara   Events   Kayıt Ol Kayıt Ol  GiriÅŸ GiriÅŸ

Masa üstü sağ tık özellikler tıklanmıyor ! Hatasının Çözümü

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
Security Professional
Security Professional
Simge
İnventor

Status: Aktif DeÄŸil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Thanks (0) Thanks(0)   Alıntı invertor Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Masa üstü sağ tık özellikler tıklanmıyor ! Hatasının Çözümü
    Gönderim Zamanı: 10-11-2010 Saat 23:28
Masa üstü sağ tık özellikler dediğinizde veya denetim masasında bulunan herhangi bir uygulamayı çalıştırdığınızda aşagıdaki hata ile karşılaşıyorsanız 

Bilgisayarınızı etkileyen kısıtlamalar nedeniyle bu işlem iptal edildi.
Lütfen sistem yöneticinize başvurun.

Denetim masasına erişim izinlerinizde sorun var demektir.

Çözümü için sırası ile  aşağıda bulunan işlemleri uygulayın:

Başlat   Çalıştırdan  gpedit.msc yi çalıştırın
Kullanıcı Yapılandırmasından Yönetim Şablonlarını, ardından denetim masasını tıklayın 

Karşınıza gelen bu ekranda Denetim Masası'na Erişimi Yasakla  nın karşısında Etkin yazıyorsa; Üzerine çift tıklayın yapılandırılmamış seçeneğini seçip önce uygulayı sonra tamamı tıklayın sorun düzelecektir.

Eğer  Karşınıza gelen bu ekranda Denetim Masası'na Erişimi Yasakla  nın karşısında  Yapılandırılmamış yazıyorsa;

Üzerine çift tıklayın  devre dışı  seçneğini seçin  önce uygulayı sonra tamamı tıklayın  akabinde tekrar Denetim Masası'na Erişimi Yasakla  nın üzerine çift tıklayın  yapılandırılmamış seçeneğini seçip önce uygulayı sonra tamamı tıklayın sorun düzelecektir.

Saygılarımla
invertor 

Düzenleyen invertor - 10-11-2010 Saat 23:39
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bu Sayfa 0.172 Saniyede Yüklendi.