Bilginin Adresi Ana Sayfa
Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Bilgisayar > Windows İşletim Sistemleri
  Aktif Konular Aktif Konular RSS - gOS: Karşınızda "iyi işletim sistemi"
  SSS SSS  Forumu Ara   Events   Kayıt Ol Kayıt Ol  GiriÅŸ GiriÅŸ

gOS: Karşınızda "iyi işletim sistemi"

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
Moderator
Moderator
Simge

Status: Aktif DeÄŸil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Thanks (0) Thanks(0)   Alıntı S3Z3R Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: gOS: Karşınızda "iyi işletim sistemi"
    Gönderim Zamanı: 27-08-2008 Saat 16:51

gOS: Karşınızda "iyi işletim sistemi"

MacOS'a benziyor, Linux tabanlı, basit ve ücretsiz... İşte karşınızda "İyi İşletim Sistemi" gOS.

Karşımızda Mac OS X gibi görünen, bedava bir Linux işletim sistemi var. "İyi işletim sistemi - good OS" anlamına gelen gOS'un yeni beta sürümü geçtiğimiz günlerde kullanıcıların deneyimine sunuldu.

İlk kez geçen sene karşımıza çıkan gOS, Linux'u dev Amerikan şirketi WalMart'a sokmasıyla ses getirmişti.
PC üreticisi Everest'le yaptığı anlaşma sayesinde gOS Linux'lu makinaların WalMart'da satılmasını sağlamıştı.

Tabi bilmeyen birisi için gOS hiç de Linux'a benzemiyor. Asus'un EeePC'lerle birlikte verdiği Xandros dağıtımı gibi gOSX de açık kaynak ve tamamen özelleştirilebilir olduğunu kullanıcının gözüne sokmadan sadece işini yapıyor.

gOS'un tek amacı herkesin kullanabileceği hafif ve internete yönelik bir işletim sistemi olmak. Saatlerce konfigürasyon dosyalarıyla oynamayı seven Linux'çular için gOS büyük bir hayal kırıklığı olabilir. gOS usta Linux kullanıcılarına hitap etmiyor. gOS'un hitap ettiği kitle, e-postalarını kontrol edip internette sörf yapmak isteyen bilgisayardan pek anlamayan kullanıcılar.

Kaynak

Düzenleyen OSCAR - 01-09-2008 Saat 11:42
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bu Sayfa 0.145 Saniyede Yüklendi.