Bilginin Adresi Ana Sayfa
Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Yaşama Dair > Eğitim Dünyası > İlköğretim ve Lise
  Aktif Konular Aktif Konular RSS - Çifte diplomaya kayıt yok
  SSS SSS  Forumu Ara   Events   Kayıt Ol Kayıt Ol  GiriÅŸ GiriÅŸ

Çifte diplomaya kayıt yok

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Status: Aktif DeÄŸil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Thanks (0) Thanks(0)   Alıntı Hawk Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Çifte diplomaya kayıt yok
    Gönderim Zamanı: 10-03-2006 Saat 23:24

YÖK, Açıköğretim Lisesi Yönetmeliği'nin bazı maddelerinin Danıştay tarafından yürütmesinin durdurulduğunu anımsatarak, bu Yönetmeliğe dayanarak Açıköğretim Lisesi'ne kayıt yaptıran öğrencilerin kazanılmış haklarının bulunduğu iddiasının hukuken doğru olmadığını bildirdi.

YÖK, Yönetmelik çerçevesinde Açıköğretim Lisesi'ne yapılan kayıtların ve alınacak diplomaların geçersiz olacağını, buna dayanılarak ÖSS'ye müracaat edilemeyeceğini açıkladı.

YÖK Genel Kurulu, YÖK Başkanı Prof. Dr. Erdoğan Teziç'in başkanlığında toplandı. Toplantı devam ederken ''Genel Kurul adına'' açıklama yapıldı. Açıklamada, Milli Eğitim Bakanlığı'nca 14 Aralık'ta Resmi Gazete'de yayımlanan Açıköğretim Lisesi Yönetmeliği'nin 5/a, 15/b, 15/c, 18/c, 20/b, 20/e, 25/2, 26/b, 32/2, 26. maddenin son paragrafı ve geçici 4. maddelerinin iptali ve yürütülmesinin durdurulması istemiyle Danıştay'a YÖK tarafından dava açıldığı anımsatıldı.

Danıştay 8. Dairesi'nin, 7 Şubat'ta verdiği kararla dava konusu işlemin yürütmesini durdurduğu belirtilen açıklamada, MEB'in 1 Mart 2006 tarihli talimat işlemiyle ''sözde kazanılmış hak adı altında'' Danıştay 8. Dairesi tarafından verilen yürütmeyi durdurma kararını uygulamaktan kaçındığı, uygulamadığı bildirildi.

Açıklamada, şunlar kaydedildi: ''Yargı kararının tebliğine kadar dava konusu yönetmeliğe dayanarak Açıköğretim Lisesi'ne kayıt yaptıran öğrencilerin kazanılmış haklarının bulunduğu iddiası hukuken doğru değildir. Açıköğretim Lisesi Yönetmeliği'nin yürütülmesinin durdurulmasının nedeni açık olarak hukuka aykırı olması ve uygulanması halinde telafisi güç ya da imkansız zararlara yol açacağıdır. Hukuk düzenimize göre 'hukuka aykırı olarak kazanılmış hak elde edilmesi mümkün değildir'.
Bu nedenle öğrencilerin ilerde mağdur olmasını önlemek için Danıştay'ca yürütülmesinin durdurulmasına karar verilen Açıköğretim Lisesi Yönetmeliği çerçevesinde yapılan kayıtlar ve alınacak diplomaların geçersiz olacağı, buna dayanılarak ÖSS'ye müracaat edilemeyeceği, müracaat edenlerin bir yükseköğretim kurumuna yerleştirilemeyeceği, herhangi bir şekilde yerleştirilmiş olsalar bile bu durumun bir yükseköğretim kurumuna kayıt hakkı vermeyeceği ve kayıtlarının yapılmayacağı hususları kamuoyuna önemle duyurulur.''
Yukarı Dön
Hawk Açılır Kutu Gör
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Thanks (0) Thanks(0)   Alıntı Hawk Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10-03-2006 Saat 23:51
allah tan bulun cezanızı ne diyeyim
Yukarı Dön
kral Açılır Kutu Gör
Administrator
Administrator

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Thanks (0) Thanks(0)   Alıntı kral Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11-03-2006 Saat 00:24
 bunlar okumaktan soğutuyo milleti nediyeyim doğru bişe yaptıkları yokki zaten işleri gücleri zorluk çıkarmak
“Bilginin elde edilmesi... bizi iyiye ulaştıracaktır.
Yukarı Dön
mesuth Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Thanks (0) Thanks(0)   Alıntı mesuth Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15-03-2006 Saat 09:45

Bunlar da Allahtan.... Bi gün millet kendine geldiğinde bu haksızlıklar da bitecek elbette. Önemli olan toplumun şuurlanmasıdır, bilgilenmesidir , cehaletten kurtulmasıdır. Zaten ilgililer milleti cehaletten kurtulmasını pek istemiyor gibi gözüküyor. Ama herşeye rağmen bu şanlı millet tekrardan ayağa kalkıp doğrulacak ve cihana hakkı tekrar gösterecek. Önemli olan herkes kendi üstüne düşen vazifeyi bulsun ve yerine getirsin. Ama bütün işler önce eğitimden geçiyor...

Yukarı Dön
GOLDMAN Açılır Kutu Gör
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Thanks (0) Thanks(0)   Alıntı GOLDMAN Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17-03-2006 Saat 18:37
millet su an koyun gibi nereye çeksen geliyo egitim olmadan bu iş düzelmez. fakat 10 ögrencinin 9 u okula gitmek yerine bilgisayar başında zaman geçirmeyi tercih ediyorlar. Ögrencileri okula çekmek için  bi çözüm bulsak bence daha iyi olur.
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bu Sayfa 0.176 Saniyede Yüklendi.