Bilginin Adresi Ana Sayfa
Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Off-Topic > Telefon &Tablet > Gsm Programları
  Aktif Konular Aktif Konular RSS - Çin Malı iPhone 5
  SSS SSS  Forumu Ara   Events   Kayıt Ol Kayıt Ol  GiriÅŸ GiriÅŸ

Çin Malı iPhone 5

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
Mesaj Tersinden sırala
xyz!! Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Status: Aktif DeÄŸil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Thanks (0) Thanks(0)   Alıntı xyz!! Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Çin Malı iPhone 5
    Gönderim Zamanı: 01-07-2013 Saat 12:56
Arkadaşlar bir acemi olarak konu hakkında bilgi sahibi arkadaşların yardımını istiyorum.

İş için Çin'e gittiğimde çook ucuza bir iPhone 5 aldım.
Buraya geldiğimde hattımı vodafonedan aveaya taşıdım.
Görevli arkadaş telefonu aldı yeni sim kartı taktı ve birtakım ayarlar yaptı (ne yaptığını ben görmedim) ve cihazı bana verdi.Problemsiz çalıştı...benimle birlikte çin'e giden bir arkadaşımda aynı cihazdan aldı..gelince 115tl vergisini yatırdı ve kayıt için operatöre gidince bir türlü kaydını yapamadı ve telefonu görüşmeye kapatıldı.Bunu görünce, bende cihazın mühendislik kodunu öğrendim ve oradan eski sony-ericson p910i min imei numarasını girdim ve cihaz artık kayıtlarda P910i sony idi ama kendisi iPhone 5...Neyse yeni imei girer girmez avea bana ''yeni telefonunuzu kullanıyorsunuz servis ayarlarını-internet,wap.mms...vsr istermisiniz mesajı geldi evet dedim hepsi geldi ancak o servisleri aktive etmedim...
aradan 1 hafta falan geçti...be sefer bir mesaj geldi ''yasal takip ....imei nolu cihaz(değiştirdiğim eski numara) kayıt dışıdır 1 hafta içinde kapatılacaktır''

Çok uzattım kusura bakmayın ama konu hakkında bilgisi olanlar için tüm detayları bilsinler istedim..

Sorum şu telefonum kapanırmı kapanamazmı şimdi..eğer kapanırsa yapılabilecek birşey varmı acaba..

Teşekkürler
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bu Sayfa 0.154 Saniyede Yüklendi.