Bilginin Adresi Ana Sayfa
Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Bilgisayar Güvenliği / Computer Security > Güvenlik / Security Makaleleri
  Aktif Konular Aktif Konular RSS - Ben Hackerım Diye Çıkan Kişiler Hakkında
  SSS SSS  Forumu Ara   Events   Kayıt Ol Kayıt Ol  GiriÅŸ GiriÅŸ

Ben Hackerım Diye Çıkan Kişiler Hakkında

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
Security Professional
Security Professional
Simge

Status: Aktif DeÄŸil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Thanks (0) Thanks(0)   Alıntı megabros Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Ben Hackerım Diye Çıkan Kişiler Hakkında
    Gönderim Zamanı: 29-03-2011 Saat 07:50

"Ben Hackerım,dikkat et hacklerim seni"

(Yukarıdaki konu başlığına aldanıp beni "hacker" zannetmeye kalkmayın sakın... )

Bu konuda anlatmak istediğim şey teknik bir anlatım olarak "Üstad Felsefesi" değil.Anlatmak istediğim şey gündelik olaylarla kişilerin "hack ve hacker" kavramlarını ne kadar hafife aldıklarını ve kendilerine yakıştırdıkları bu sıfatlarla ne kadar gülünç duruma düştüklerini göstermek.Eminim sizlerin de karşısına msn ve benzeri ortamlarda "ben hekırım(hackerım diye de yazamaz bu kişiler) dikkat et seni heklerim"(ki bu kişi daha terimin yazımını bilmiyor ki nasıl hackleyecekmiş bizleri acaba çok merak ediyorum:huh: )tarzı ifadeleri hiç çekinmeden savurmaları ne kadar da gülünç bir durum...

Sadece ellerine çeşitli script kiddie(kod veleti-bu tanımı daha sonra "Terim Kütüphanesi" nde ayrıntılarıyla açıklayacağım;) ) programları verilmiş bu "kendilerini hacker zanneden toplumun bir kesim bireyleri" pek çok açıdan gerçekten birşeyler öğrenmeye hevesli gençlerin yolunu tıkıyorlar.Çoğu genç lise kesimi topluluklarından oldukları,bazılarının ise ilk okul çağında bireyler ile üniversite öğrencisi statüsünde insanlar oldukları istatistikî olarak kanıtlanmış durumda...Fakat toplum olarak"yıkan bir toplum" değil de "üreten bir toplum" olsak hem ülke adına hem de bireyler adına kişisel gelişimimiz daha olumlu yönde seyredecek...

Fakat her nedense bu gibi kendilerini "hacker" zanneden zavallılar tümüyle korunmasız bir kaç sitenin SAI'ne girdiklerinden dolayı yada yine çeşitli adi yollarla Msn türü mailleri çaldıklarından dolayı(ki buna da "hackledim" denmesi en nefret ettiğim tabirler arasındadır ; "hack" ve "hacker" tabirleri bu kadar aşağılara çekilemez)toplumda "bireyler arası çatışma" çıkıyor.Ve bu "bireyler arası çatışma" ise "sanal teröre neden olarak anayasadaki kuralların ihlallerine yol açıyor"

(Aranot:İnternet üzerinde bir yerde yayınlanan yazıyı(mesela ZSB'de yayınlanan bir yazıyı baz alırsak)kendi sitenizde kaynak belirtmeden yayınlar yada bilgisayarınıza site sahibinden izinsiz "kopyalarsanız" bu Tc.Anayasası'na göre "suçtur"...Artık anlattığım olaylardaki sanal suç oranlarını siz düşünün)

Ve toplumumuz bu tarzda ve bu tip düşüncede olan kişileri içine sindirip arasından temizleyemediği için ekonomimiz darbe alıyor.Lütfen bu tür kişilere "hiçbir destekde bulunmayın" "hiçbir şekilde sizleri tehdit ederek amaçlarına ulaşmalarını sağlamayın"...

Saygılar.
WHİTE HAT
BEYAZ ŞAPKA (BİLGİ NEFERİ)
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bu Sayfa 0.173 Saniyede Yüklendi.