Bilginin Adresi Ana Sayfa
Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Bilgisayar > Windows İşletim Sistemleri
  Aktif Konular Aktif Konular RSS - systemcs20365.exe virüsmü
  SSS SSS  Forumu Ara   Events   Kayıt Ol Kayıt Ol  GiriÅŸ GiriÅŸ

systemcs20365.exe virüsmü

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
Yeni Üye
Yeni Üye

Status: Aktif DeÄŸil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Thanks (0) Thanks(0)   Alıntı caner55 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: systemcs20365.exe virüsmü
    Gönderim Zamanı: 20-02-2011 Saat 19:08

Merhaba arkdaşlar inşallah konuyu doğru yere açmışımdır ve bu forumu bulduğum için çok şanslıyım.2-3 gün önce bilgisayarımdaki tüm kayıtlı şifreler birisinin eline geçti paypal hesabım,hotfile,gmaillerim vs vs ne varsa işte ben bunu keyloggerdan olacağını sannediyorum.Bilgisayara format attım yeni akabinde d yide tarattım avira ile.Şimdi görev yöneticisindeki tüm exe lerden şüpheleniyorum hastalık gibi oldu artık.Neyse asıl sorum şu 

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run

girdiğimde 

"C:\windows\systemcs20365.exe" var bu systemcs20365.exe keylog virüs filanmı acaba

Yukarı Dön
kral Açılır Kutu Gör
Administrator
Administrator

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Thanks (0) Thanks(0)   Alıntı kral Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21-02-2011 Saat 02:51

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run da bulunan  "C:\windows\systemcs20365.exe"  Kaydını  silin.

Exesystemcs20365.exe hakkında herhangi bir bilgi mevcut değil virüs olama olasılığı yüksek olabilirde olmayabilirde.

Exesystemcs20365.exe  dosyasını rarlayıpn herhangi bir upload sitesine yolladıktan sonra mevcut download link'ini  özel mesaj ile  invertor arkadaşımıza gönderirseniz konu hakkında size yardımcı  olmaya çalışır.
“Bilginin elde edilmesi... bizi iyiye ulaştıracaktır.
Yukarı Dön
caner55 Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Thanks (0) Thanks(0)   Alıntı caner55 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21-02-2011 Saat 20:13
kral kardeşim sildim onuda delirme noktasına geldim bugün yine gmail şifrem çalınmış kafayı sıyırmak üzereyim şimdi c d komple format çakıcam pc ye yarabbim ya :(:( bana önerebileceğim anti spayware antivirüs programı vs varmı 
Yukarı Dön
invertor Açılır Kutu Gör
Security Professional
Security Professional
Simge
İnventor

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Thanks (0) Thanks(0)   Alıntı invertor Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22-02-2011 Saat 00:58

caner55 öncelikle geçmiş olsun sağlam kalan  bütün şifrelerini değiştir.  tahminime göre bilgisayarına keylogger bulamış. Keşke format atmadan önce Adminimiz Kral'ın da   belirtiği dosyayı bana gönderseydiniz inceleme imkanın olsaydı bu dosya hakkındaki bilgileri detaylı bir şekilde sizlere sunardım format atmadanda kurtulabilirdiniz...

Tavsiyelerim:

Antivirüs yazılımı tavsiyesi istemişsiniz ben Kaspersky İnternet Security 2011 yazılımını kullanıyorum sizede tavsiye edebilirim.
Buna yardımcı olarakta Malware bytes programını kullanmanızı tavsiye ederim. 

Exstra güvenlik için ise;

Key Scrambler Premium Yazılımını kullanın

Bilgisayarınızda kayıtlı parola bırakmayın, Şifrelerinizi copy past yaparak kullanmayın aklınızda tutun elle yazın.

Şifrelerinizi bilgisayarınızda saklamayın sebebi ise  öyle keylogger lar varki ekran görüntüsü almaktadır. O esnada şifrelerinizin kayıtlı oldugu dosyayı acarsanız durum vahim olur.

Vel hasıl sadece anti virüs yazılımları güvenliğinizi sağlamaya yetmez . Öyle keylogger ve trojanlar varki   40 antivirüs yazılımı ile "www.virüstotal.com " test ettirdiğinizde  40 ta 0 çıkar  üzerinden belli bir zaman geçtikten sonra yakalanır. Yakalanana kadarda bilgisayarınıza bulaşmış ise iş işten geçmiş olur.  Bundan dolayı  herşeyi antivirüs yazılımlarından beklemeyip ek yazılımlar  kullanmanızı tavsiye ederim

Saygılarımla
Yukarı Dön
caner55 Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Thanks (0) Thanks(0)   Alıntı caner55 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22-02-2011 Saat 19:52
teşekkürler invertor kardeşim bilgiler için bende kopyala yapıştır yapmam şifrelerin sonuna .!+/* gibi şekiller koyuyorum ama keyloger da bu harflerde çıkıyor he bide o .exe li dosyayı C:\windows a bulamadım system system32 klasörlerine baktım oradada yoktu.Önerileriniz için çok çok teşekkürler
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bu Sayfa 0.176 Saniyede Yüklendi.