Bilginin Adresi Homepage
Forum Home Forum Home > Off-Topic > Telefon &Tablet
  New Posts New Posts
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

REKLAM ALANI

El dokuma Konya Kilim, Kayseri Kilim, Antik Milas Halı, Antik Yörük Kilim, Hint Kilim

Konya Kilimleri Kayseri Kimleri Yörük İran ve Antika Kilimler Hint Kilimleri

Yeni ve 2. El İnşaat Yapı Malzemeleri

Masa iskele, Beton Paspayı, Kalıpaltı iskele, Güvenlikli iskele

Fayer İnşaat Ergenekon İnşaat

IMEI Değiştirme Programı - Bütün Çin malı Usb telefonlarda Çalışır

Post Reply Post Reply Page  123 10>
Author
Security Professional
Security Professional
İnventor

Status: Offline
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote invertor Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: IMEI Değiştirme Programı - Bütün Çin malı Usb telefonlarda Çalışır
    Posted: 18-01-2011 at 14:16
Bütün Çin malı   telefonları için geçerlidir.

IMEI Numarası öğrenmek için telefonunuzdan *#06# ile sorgulama yapabilirsiniz.

Xp işletim sisteminde 2011 model telefonlarda denenmiştir sorunsuz çalışmaktadır. 2013 model telefonlar  hakkında bilgim yoktur lakin 2013 model telefonlarda deneyip başarılı olanlar  konuya yazarsa diğer arkadaşlarada faydalı olacağına inanıyorum.

Lüzumu üzrine programın tanıtımı  ve kullanılmı ile alakalı örnek anlatım yapılmıştır.

Başlıyalım ;)

- Usb kablosu aracılığı ile telefonunuzu bilgisayara bağlayın
- Telefon ekranından com Noktası nı seçin
- Yeni donanım bulundu deyip Driver isteyecek USB Driver For China Mobile klasörünü göstererek driver ı yükletin gelen uyarılara evet diyin.

Sıra geldi com bağlantı noktamızı öğrenmeye

- Bilgisayarım sağtık - özellikler - Donanım- Aygıt yöneticisini tıklayın
- Bağlantı Noktaları (Com ve LTP) nin + sına tıklayın Usb Modem driverda com bağlantı noktanızın ismi yazar (örnek: Com 4 gibi)
- Com bağlantı noktamızıda öğrendikten sonra IMEI değiştirme işlemlerine başlıyabiliriz.

Hash bilgileri
CRC32: 7E18B4E9
MD5: C7C25881985A85DA9BCEDCF8182BA8FE
SHA-1: 7625895B5555EBA73D45DCC0067D95D2E4374EEC

IMEI Değiştirme İşlemine başlıyoruz

- İndirmiş olduğunuz  IMEI Tool.exe programını çalıştırın
- Port kısmından  com bağlantı noktanızı seçin
- Nev IMEI: Kısmına yeni im numarasını yazın (Kullanmadığınız kayıtlı  bir telefonun IMEI NUmarasını yazmanızı tavsiye ederim) 
- Change Butonuna Tıklayın ve bekleyin
- İşlem bitiminde IMEI change succeeded...! yazısını göreceksiniz.   
- Telefonunuzu kapatıp açın. Telefon  açıldığında   IMEI numaranızı sorgulatın  değiştiğini göreceksiniz.

Saygılarımla

invertor

Originally posted by invertor invertor wrote:

Not:

Programı indiremeyenlerin veya  özellikle indiripte açamayanların, Şifresi nedir diye soranların dikkatine!

Kullanmış olduğunuz antivirüs programı indirmiş olduğunuz dosyayı yani IMEI değiştirme programını  virüs olarak algıladığından dolayı programı  çalıştıramıyorsunuz, girmiş olduğunuz şifreye yanlış uyarısı veriyor sanıyorsunuz  aslında şifre yanlış değil bu uyarıdan dolayı bir çoğunuz şifrenin ne olduğunu soruyorsunuz.

Bu bağlamda herhangi bir sorunla karşılaşmamak için   bu işlemi yaparken anti virüs programınızı devre dışı bırakmanızı tavsiye ederim.... Aksi taktirde olumsuz sonuç alabilirsiniz.

Şifre: www.bilgineferi.com  dur.

Saygılarımla
invertor

İlerleyen sayfalardaki yorumlardan bazıları

Originally posted by yasarsahbaz yasarsahbaz wrote:

Arkadaşlar program xp'de sorunsuz çalışıyor. Ben USB kablosunu hiç kullanmadan bluetooth ile IMEI numarasını değiştirdim. İndirdiğiniz programın USB Driver klasörünü kullanmanıza gerek yok. Bilgisayarınızda bluetooth varsa bilgisayarınızın ve telefonunuzun bluetooth'unu açın ve Imei programını çalıştırın. "please hold on the power key" diye bir uyarı çıkarsa telefonunuzun kapatma tuşuna 2 saniye basılı tutun ve imei değiştirme işleminiz tamamlanacaktır. Ben bu programı faturalı cep telefonum ne idüğü belirsiz kişiler tarafından kopyalandığı için kullanmak zorunda kaldım. Orijinal telefonumun IMEI numarasıyla birileri klonlama yaptığı için mağdur duruma düştüm, aksi taktirde bu programı kullanmanın yanlış olduğunu düşünüyorum.

Originally posted by FatihDora FatihDora wrote:

windows7de   Görevyöneticisinde görünüyor ama açılmıyor!   xp de çalışıyor!

Originally posted by sgcakir sgcakir wrote:

Kardeş eline sağlık denedim ve oldu. Beni 5 tl den kurtardın 

Originally posted by hakan234 hakan234 wrote:

proğram için tşk. proğram çalışıyo ilkin denedim ama olmadı sonrdaan telefondaki hafıza ve sim kartını çıkartıp denedim hata vermedi . bide bunun çift karlılar için olanıdaolsa idi harika olurdu

Originally posted by rota rota wrote:

selam arkadaslar ben porogramı ındırdım ve imei degıstrdım bı sorun yok herkese tavsiye ederim.yalnız cıft hatlı telefonda ancak bırını degıstrdım 2   nasıl degıstrecem bılen varsa paylassın.

Originally posted by elanazli elanazli wrote:

çok teşekkür ederim işime yaradı. Allah razı olsun

Originally posted by bayesmer bayesmer wrote:

dostum ellerin dert görmesin süpermiş çokta basitmiş valla değiştirdim hemen :D

Originally posted by Javee Javee wrote:

Saol kardeşim 2 gündür uğraşıyorum sonunda sayende hallettik.:D

Originally posted by legmen legmen wrote:

çok teşekkürler dostum,nokia E71 telefonumun 1.sim kartını hallettin sinyal almaya başladım,acaba 2.sim kartıda kopyalıyabilirmiyim??

Originally posted by mahir123 mahir123 wrote:

kardeşim ellerine sağLık çok işime yaradı 2 hattmdda açıldı kral adamsın çin malı telefonlar için yeni programlar bekliyoruzzzz emeğine sağlık

Originally posted by tarık tarık wrote:

sevgili invertor  önce şu durumu düzeltmek istiyorum bundan önce yazdığım olumsuz  " IMEI Değiştirme Programı" hakkında yazdığım yazılar için özür dilerim hata bendeymiş şuan sorunsuz çalışıyor herşey için teşekkürler ayrıca artı rep

Originally posted by blindeside blindeside wrote:

kardeş telefoncu 15 lira çekti sayende sorunu çözdüm eski telefonun imeisi ile deiştirdim.çok saol

Originally posted by akreptaha akreptaha wrote:

arkadaşım gerçekten sana ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUM Allah razı olsun beni büyük bi derten kurtardın  arkadaşlar emeğe gerçekten saygı..yapamayıpta burda adama bok atmayın

Originally posted by ikimasov ikimasov wrote:

kardeeeeşş emeğine sağlık %100 çalışıyorr. Sayende tertemiz telefonu yok fiyata satmaktan kurtuldum :)

Edited by invertor - 20-10-2013 at 20:48
Back to Top
AJAN1 View Drop Down
Daimi Üye
Daimi Üye

Eski Emektar

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote AJAN1 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18-01-2011 at 14:52
anaaa şuna bak korsanlığın en alası... güzel paylaşım teşekkürler...
Back to Top
pobi View Drop Down
Yeni Üye
Yeni Üye

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote pobi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07-02-2011 at 00:23
bu programı hiç kimse indirmesin virüs var (trojan)
Back to Top
invertor View Drop Down
Security Professional
Security Professional
İnventor

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote invertor Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07-02-2011 at 11:07
Originally posted by pobi pobi wrote:

bu programı hiç kimse indirmesin virüs var (trojan)

Burada herhangi bir zorlama yoktur isteyen indirir isteyen indirmez. Sizin indirmeyin demenizlede bu işler olmaz

Şimdi konuya açıklık getirelim

IMEI Değiştirme programı herhangi bir zararlı yazılım içermez. Gerekli incelemeler  tarafımdan yapıldıktan sonra program ve anlatım lüzumu üzerine  buraya eklenmiştir.

IMEI Değiştirme Programı ilagal iş yaptığından ve programı her indiren  online virüs tarama sitelerinde tarattığından dolayı   anti virüs yazılımlarının IMEI Değiştirme Programı  virüs, Trojan, Keylogger...vb  zararlı yazılım olarak algılaması normaldir.

Eğer IMEI Değiştirme Programını buradan indirdiyseniz gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

Not:
Herhangi bir exe dosyasınıda binlerce kez online virüs tarama sitelerinde taratsanız belirli bir zaman sonra antivirüs yazılımları virüs olarak algılar.

Bu bağlamda:

virüs, Trojan, Keylogger...vb  zararlı yazılımlar hakkında benim nekadar titiz olduğumu görmek isteyen forumdaki Güvenlik / Security kategorilerinde bulunan konularımı inceleyebilir.

Biz IMEI Değiştirme Programı ile IMEI nin değiştiğini test edip gördük. Lüzumu üzerine gerekli tüm incelemeleri yaptıktan sonra  siz değerli kullanıcılarımızı bilgilendirmek için böyle bir konu açtık.

Konudan isteyen faydalanır isteyen faydalanmaz o kişinin kendi tercihidir.

Saygılarımla
invertor

Back to Top
S3Z3R View Drop Down
Moderator
Moderator

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote S3Z3R Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08-02-2011 at 23:53
Konu gerçekten çok iyi ben dosyaları denedim her hangi bir soruna rastlamadım

saygılar
Back to Top
kan6300 View Drop Down
Yeni Üye
Yeni Üye

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote kan6300 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10-02-2011 at 11:49

denedim 3 4 defa ama olmadı

Back to Top
invertor View Drop Down
Security Professional
Security Professional
İnventor

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote invertor Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10-02-2011 at 14:35
Telefon ekranından com noktasını  programda Port kısmından doğru portu seçtiğinize emin olun

Yinede olmuyorsa şansınıza küsün :(
Back to Top
abdullah57can View Drop Down
Yeni Üye
Yeni Üye

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote abdullah57can Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12-02-2011 at 12:39
saol kardesım
güzel bir site
Back to Top
rifkicakar View Drop Down
Yeni Üye
Yeni Üye

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote rifkicakar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17-02-2011 at 18:52
sağol ellerine sağlık
Back to Top
ellesse View Drop Down
Yeni Üye
Yeni Üye

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ellesse Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18-02-2011 at 20:09
W7 iletişim sisteminde IMEI toll exe açılmadı arkadaşlar..
Yardımcı olabilecek varmı ?
Back to Top
murratt View Drop Down
Yeni Üye
Yeni Üye

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote murratt Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24-02-2011 at 17:20
çok sağol biladerim işime çok yaradı
Back to Top
Sümmani_723 View Drop Down
Yeni Üye
Yeni Üye

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sümmani_723 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01-03-2011 at 18:20
samsung telefonlarda oluyomu acaba deneyeniniz varmı...
Back to Top
amillian View Drop Down
Yeni Üye
Yeni Üye

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote amillian Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03-03-2011 at 13:07
Tşkr ederim ederim sayın (invertor) proğram mükemmel şekilde randıman verdiği,,,, çok işime yaradı

Edited by amillian - 03-03-2011 at 13:07
Back to Top
nur.21.bismil View Drop Down
Yeni Üye
Yeni Üye

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote nur.21.bismil Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03-03-2011 at 16:12
tşk ederim çok güzel program
SEVEN GARİP OLSADA SEVİLMEYE DEĞMEZMİ
Back to Top
mustafakoc1953 View Drop Down
Yeni Üye
Yeni Üye

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mustafakoc1953 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03-03-2011 at 19:42
çin maln8 model çift hatlı telefonuma (xxxxxxx70 imei nolu cihaz klonlu listesinde oldoğu için  28.03.2011 tarihinde kullanım dışı bırakılacaktır. hattınız açık kalacaktır.bilgi için 4440532 .)   şeklinde uyarı geldi. evde arızalı olan başka bir telefonumun imei sini yukardaki proğramla değiştirtim.değiştirmeden evvel telefonuma baktığımda xxxxxxx702   ve xxxxxxx703 imei leri yazıyordu. şimdi  değiştirdiğim xxxxxxxx51 ve xxxxx703 yazıyor.ikinci sim kartın imeisi de değiştirmek gerekiyormu?ikinci kartın imeisini nasıl değiştirebilirim.

Edited by mustafakoc1953 - 03-03-2011 at 20:02
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  123 10>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

This page was generated in 0.156 seconds.