Bilginin Adresi Homepage
Forum Home Forum Home > Haberler > Bilim ve Teknoloji
  New Posts New Posts RSS Feed - Xerox tan genç matbaacılara destek!
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

REKLAM ALANI

El dokuma Konya Kilim, Kayseri Kilim, Antik Milas Halı, Antik Yörük Kilim, Hint Kilim

Konya Kilimleri Kayseri Kimleri Yörük İran ve Antika Kilimler Hint Kilimleri

Yeni ve 2. El İnşaat Yapı Malzemeleri

Masa iskele, Beton Paspayı, Kalıpaltı iskele, Güvenlikli iskele

Fayer İnşaat Ergenekon İnşaat


Xerox tan genç matbaacılara destek!

 Post Reply Post Reply
Author
Message Reverse Sort Order
S3Z3R View Drop Down
Moderator
Moderator
Avatar

Joined: 31-03-2007
Status: Offline
Points: 822
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote S3Z3R Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Xerox tan genç matbaacılara destek!
    Posted: 27-09-2010 at 16:46
http://www.veteknoloji.com/resimler/haberler/20100924114511_xerox.jpg

Xerox, geçtiğimiz yıllarda bünyesinde Dijital Baskı Laboratuvarı kurduğu Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Matbaa Eğitimi Bölümü’ne, üretime yönelik baskı işleri yapan Xerox 700 yüksek kapasiteli renkli dijital baskı makinesi kurdu.

Dünyanın önde gelen teknoloji şirketlerinden Xerox, Türkiye basım sektörüne destek vermeye devam ediyor. Xerox ve Marmara Üniversitesi arasında yapılan işbirliği ile Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Matbaa Eğitimi Bölümü bünyesinde 2008 yılında açılan Dijital Baskı Laboratuvarı’na, Xerox tarafından Xerox 700 yüksek kapasiteli renkli dijital baskı makinesi kurdu.

Yeni makine kurulumu ile ilgili açıklamada bulunan Xerox Türkiye Üretim Sistemleri Grubu Pazarlama Müdürü Serra Yılmaz, “Kimyasal toner teknolojisinin kullanıldığı yüksek kapasiteli renkli dijital baskı sistemi Xerox 700, değişken veri içeren baskılar alabilen bir makine. Xerox 700 ile öğrencilerimiz, çeşitli uygulamalar yapma imkanı bulacaktır. Genç matbaacılara her konuda destek vermeye devam edeceğiz ” dedi.

Türkiye’de ilk kez Marmara Üniversitesi tarafından açılan Matbaa Eğitimi Bölümü, dört yıllık fakülte düzeyinde eğitim veriyor. Matbaa Eğitimi Bölümü, Xerox ile gerçekleştirdiği iş birliğine dayanarak müfredatına eklediği dijital baskı ile ilgili konuları öğrencilerine, Xerox’tan tedarik ettiği makinelerle uygulamalı olarak gösteriyor. Xerox, Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi bünyesinde kurduğu Dijital Baskı Laboratuvarı’na teknoloji ve “knowhow” desteği veriyor. Xerox, fakülteye yüksek kapasiteli donanım ve yazılım çözümlerini sunarak, Matbaa Eğitimi Bölümü’ndeki öğrencilerin uygulamalı eğitim öğretim yapmasına yardımcı oluyor.

Xerox, dijital baskı sistemleri, değişken veri basımına yönelik yazılımlar ve iş uygulamaları ile iş istasyonu gibi ürün ve hizmetlerini Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi’nin kullanımına sunuyor. Xerox son olarak, daha önce fakülteye kurduğu Xerox DocuColor 2060 yüksek kapasiteli renkli dijital baskı sisteminin yerine yeni bir teknoloji olan Xerox 700’ün kurulumunu gerçekleştirdi. Xerox bu makinelerin servis giderlerini ve belirli miktarlardaki  sarf malzemesini ücretsiz olarak karşılıyor.

Yapılmış olan işbirliği anlaşması uyarınca Xerox’un satış ve teknik ekibi ise, müşterilerinin ihtiyaçlarına daha da iyi cevap verebilmek amacı ile Matbaa Eğitimi Bölümü’nden Basım Teknolojileri ve Renk Yönetimi konularında uygulamalı eğitim alıyorlar. Böylece Marmara Üniversitesi ve Xerox üniversite sanayii işbirliğinin başarılı bir örneğini sergiliyorlar.

Xerox’un yüksek kapasiteli renkli dijital baskı sistemi Xerox 700’den, dakikada 70 sayfa tam renkli baskı alınabiliyor. Xerox 700, hızın yanı sıra 2400 x 2400 dpi baskı çözünürlüğü ile yüksek kalitede bir baskı sunuyor. Xerox 700, 330 x 488 mm ulaşan kağıt ebatlarına ve 64 gramdan 300 gram ağırlığındaki medyaların üzerine baskı yapabiliyor.


Kaynak
Edited by S3Z3R - 27-09-2010 at 16:46
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.078 seconds.