Bilginin Adresi Homepage
Forum Home Forum Home > Bilgisayar Güvenliği / Computer Security > Güvenlik Programları, Güvenlik ve Güvenlik açıkları
  New Posts New Posts
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

REKLAM ALANI

El dokuma Konya Kilim, Kayseri Kilim, Antik Milas Halı, Antik Yörük Kilim, Hint Kilim

Konya Kilimleri Kayseri Kimleri Yörük İran ve Antika Kilimler Hint Kilimleri

Yeni ve 2. El İnşaat Yapı Malzemeleri

Masa iskele, Beton Paspayı, Kalıpaltı iskele, Güvenlikli iskele

Fayer İnşaat Ergenekon İnşaat

Yeni Nesil Keyloger Tespit Etme Sistemi Hakkında hazırlamış olduğumuz konular

Post Reply Post Reply Page  <123>
Author
Yeni Üye
Yeni Üye

Status: Offline
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote attakan01 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19-04-2011 at 12:42
ya lütfen acil yardım edin keylogger war  "C:\Documents and Settings\Pc\Local Settings\Application Data\usnscv.exe" içinde ama giriyorum bilgisayarımdan görünmüyor ve de silemiyorum o yazıyıda okudum yöneticiden de görülmiyor ne yapabilirim yaa :S lütfen biri yardm etsn :S :S
Back to Top
invertor View Drop Down
Security Professional
Security Professional
İnventor

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote invertor Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20-04-2011 at 18:52
Originally posted by attakan01 attakan01 wrote:

ya lütfen acil yardım edin keylogger war  "C:\Documents and Settings\Pc\Local Settings\Application Data\usnscv.exe" içinde ama giriyorum bilgisayarımdan görünmüyor ve de silemiyorum o yazıyıda okudum yöneticiden de görülmiyor ne yapabilirim yaa :S lütfen biri yardm etsn :S :S

Var olduğu halde bulamıyorsanız yapmanız gerekneler.

Regedit i açın \Application Data\usnscv.exe diye aratın bulduğunuz kayıtları silin bu işlemi yapmadan önce nasıl silmeniz gerektiğini ilgili konulardan inceleyin

Sonra bilgisayarınızı yeniden başlat yapın

Procces Explorer programı ile bilgisayarınızı kontrol edin başlangıçta  bahsettiğiniz exe dosyası çalışmıyorsa  sorun yok demektir

Saygılarımla

Back to Top
matrak699 View Drop Down
Yeni Üye
Yeni Üye

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote matrak699 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25-05-2011 at 17:28
keyloggeri acinca sifre istiyorsda sifreyi nerden bulabiliriz
Back to Top
furkan95 View Drop Down
Yeni Üye
Yeni Üye

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote furkan95 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27-05-2011 at 09:29
Bende: "C:\Users\asus\AppData\Local\hkcmd.exe" /background
Bu konumda keyloger buldu ama o konuyu göremedim forumda acaba yardımcı olurmsunuuz....
Back to Top
invertor View Drop Down
Security Professional
Security Professional
İnventor

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote invertor Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27-05-2011 at 20:25
Originally posted by furkan95 furkan95 wrote:

Bende: "C:\Users\asus\AppData\Local\hkcmd.exe" /background
Bu konumda keyloger buldu ama o konuyu göremedim forumda acaba yardımcı olurmsunuuz....
Doğrudur henuz konuyu eklemedim izlemeniz gereken yol

Bilgisayarınızı güvenli modda açın

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run

da bulunan aşağıdaki değeri silin

hkcmd   "C:\Documents and Settings\kullanıcıadınız\Local Settings\Application Data\hkcmd.exe" /background

C:\Documents and Settings\kullanıcı adınız\Local Settings\Application Data

İçerisinde bulunan
hkcmd.exe ve  appdata.sys  dosyalarını silin burda bulunan appdata.sys   not defteri ile açarsanız   içerisinde log bilgileriniz mevcuttur
Back to Top
omerello View Drop Down
Yeni Üye
Yeni Üye

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote omerello Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31-05-2011 at 18:49
Selamlar... Programınızı indirdim.Ancak konulara giremiyorum :(. Farklı tarayıcılarda denedim sonuç aynı malesef.Opera'da örnek olarak %30'da takılıyor.Buradan usnscv.exe virüsünü nasıl temizleyeceğimi v.s. yazar msıınız?
Back to Top
uyurtcu View Drop Down
Yeni Üye
Yeni Üye

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote uyurtcu Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24-06-2011 at 16:20

yeni nesil keyloger tespit etme  v2.5.4 ile keyloger kontrol yaptm keyloger bulaşmış görünüyor  process explorera baktım fakat burda adı geçen hiç bir keylogera rastlamadım bilgisiyarı 3-4 kez kapatıp açtım yine bişey bulamdm ne yapmam lazım yardımcı olursanız sevinirm

Edited by uyurtcu - 24-06-2011 at 16:33
by Uyrtcu
Back to Top
wert1985 View Drop Down
Yeni Üye
Yeni Üye

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote wert1985 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07-08-2011 at 04:58

Ya Hocam, o trojan listesindekilerin hepsini teker teker kontrol ettim ama hiçbir şey bulamadım!! Herşey yolunda gözüküyor, ama senin bu program benim makinada trojan var diyor!! Şimdi program bu trojan aramasını o başlık altında yazan yollarda yapıyor ve bulduğu için uyarı veriyorsa, ben neden göremiyorum, ya da aramayi başka koşullarda yapıyorsa neye göre yapıyor??

İlgilenirseniz sevinirim!!
Teşekkürler!!
Back to Top
invertor View Drop Down
Security Professional
Security Professional
İnventor

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote invertor Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07-08-2011 at 22:30
Originally posted by wert1985 wert1985 wrote:

Ya Hocam, o trojan listesindekilerin hepsini teker teker kontrol ettim ama hiçbir şey bulamadım!! Herşey yolunda gözüküyor, ama senin bu program benim makinada trojan var diyor!! Şimdi program bu trojan aramasını o başlık altında yazan yollarda yapıyor ve bulduğu için uyarı veriyorsa, ben neden göremiyorum, ya da aramayi başka koşullarda yapıyorsa neye göre yapıyor??

İlgilenirseniz sevinirim!!
Teşekkürler!!

Bir  screen shot " ekran görüntüsü" ekleyebilirmisin

Normalde o şekil olmaması gerekir  Bulaştığı isim ve konumlar kısmında herhangi birşey yok ise bir sıkıntı olmaz.

Kullanmış olduğunuz işletim sistemi hakkında bilgi verirseniz daha detaylı yardımcı olmaya çalışırım.

Back to Top
UnderTaker View Drop Down
Yeni Üye
Yeni Üye

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote UnderTaker Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16-08-2011 at 20:56
userinit.exe,C:\Windows\systeams.exeuserinit.exe,C:\Windows\systeams.exeuserinit.exe,C:\Windows\systeams.exe yeni nesil ky loger tespitte bunu buluyo acaba zararlımıdır
Back to Top
invertor View Drop Down
Security Professional
Security Professional
İnventor

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote invertor Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16-08-2011 at 23:20
Originally posted by UnderTaker UnderTaker wrote:

userinit.exe,C:\Windows\systeams.exeuserinit.exe,C:\Windows\systeams.exeuserinit.exe,C:\Windows\systeams.exe yeni nesil ky loger tespitte bunu buluyo acaba zararlımıdır

Zararlıdır Dikkatli bir şekilde temizlik yapmanız gerekmektedir.

Back to Top
mamik27 View Drop Down
Yeni Üye
Yeni Üye

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mamik27 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12-09-2011 at 09:33
hocam ben tarattım ve aynen şu şekilde
C:\WINDOWS\winlogon.exe
"C:\Documents and Settings\Administrator\Local Settings\Application Data\usnscv.exe"
Yardımcı olurmusunuz işim winlogon ilemi  usnscv ilemi ?
Back to Top
invertor View Drop Down
Security Professional
Security Professional
İnventor

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote invertor Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13-09-2011 at 21:43
Originally posted by mamik27 mamik27 wrote:

hocam ben tarattım ve aynen şu şekilde
C:\WINDOWS\winlogon.exe
"C:\Documents and Settings\Administrator\Local Settings\Application Data\usnscv.exe"
Yardımcı olurmusunuz işim winlogon ilemi  usnscv ilemi ?

winlogon.exe    C:\WINDOWS\system32 adı altında çalışır  bundan dolayı

Acilen İkisinide temizlemeniz gerekmektedir
Back to Top
emrehan141 View Drop Down
Yeni Üye
Yeni Üye

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote emrehan141 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17-11-2011 at 18:53
http://uppix.net/8/8/1/d60866e6dcf51363e67219240d7d9.png

Yukarıda resmi de var, keyloger bulaşmış nasıl silebilirim konusu yok. Pek anlamam bu işlerden ama cevabınızı bekliyorum :(

Documents and Settings'e de giremiyorum :(
Back to Top
invertor View Drop Down
Security Professional
Security Professional
İnventor

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote invertor Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23-11-2011 at 23:13
Originally posted by emrehan141 emrehan141 wrote:

Yukarıda resmi de var, keyloger bulaşmış nasıl silebilirim konusu yok. Pek anlamam bu işlerden ama cevabınızı bekliyorum :(

Documents and Settings'e de giremiyorum :(
Merhaba braz geç oldu ama   yinede mesaja açıklık getireyim

Bu gibi durumlarda yukarıdaki örneği baza alırsak  yukarıdaki örnek için yapılması gereken  Registry kayıt defterini açın 

Roaming\dllhost.exe yi aratın  girdileri silin bilgisayarınızı yeniden başlatın  işlem tamamdır.

Bilgisayarda bulunan keylogger  çalışmayacağından sorun çözülmüş demektir.

Fakat  Roaming klasörü içerisinde bulunan  dllhost.exe ve  bununla bağlantılı olan dosyalarıda silerseniz iyi olur

Edited by invertor - 23-11-2011 at 23:13
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <123>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

This page was generated in 0.406 seconds.