Bilginin Adresi Ana Sayfa
Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Haberler > Bilim ve Teknoloji
  Aktif Konular Aktif Konular RSS - Dijital mezar taşı..!!!!
  SSS SSS  Forumu Ara   Events   Kayıt Ol Kayıt Ol  GiriÅŸ GiriÅŸ

Dijital mezar taşı..!!!!

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
Moderator
Moderator

Status: Aktif DeÄŸil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Thanks (0) Thanks(0)   Alıntı Fırtına Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Dijital mezar taşı..!!!!
    Gönderim Zamanı: 14-10-2008 Saat 13:31

Almanya'da ilk kez dijital bir mezar taşı yapıldı. Köln'deki Ensen Mezarlığı'nda yatan Christine Lück'ün mezarındaki dijital ekranda hayatının çeşitli dönemlerini gösteren fotoğraflar birbiri ardına sıralanıyor.
Dijital mezartaşı sistemi Sistem akü veya güneş enerjisiyle çalışıyor ve mezar taşının üzerindeki ekranda ölen kişinin fotoğrafları birbiri ardına sıralanıyor. Böylece eski günler ziyaretçilerin gözlerinin önünden akıp gidiyor.

İki yıl önce yaşama veda eden 83 yaşındaki teyzesi Christine Lück'ün mezarına Almanya'daki ilk dijital mezartaşını yaptıran Michael Königsfeld (32), "İnternet'te tahta mezar yapacak bir firma arıyordum. Tesadüf eseri böyle bir şey olduğunu öğrendim. Üreteci firma Hollanda'da. Ancak Almanya'da firmanın temsilciliği var. Mezartaşını 4 bin 500 Euro ödeyerek yaptırdım. Beni teyzem büyüttü. Mezartaşında şu an 15 fotoğrafını görmek mümkün. Ama yakın zamanda yeni fotoğraflar ekleyeceğim" şeklinde konuştu.

Mezartaşı üzerindeki ekran kırılmaz camdan imal edilmiş. Almanya'da şu an yasalar sesli bir sistem yaptırmaya olanak tanımıyor. Bu inanılmaz buluşun mucidi ise 72 yaşındaki Hollandalı Hendrik Rozema...

Kaynak

Bir deli rüzğar olurum alırım seni burdan kaybolurum
Yukarı Dön
invertor Açılır Kutu Gör
Security Professional
Security Professional
Simge
İnventor

Status: Aktif DeÄŸil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Thanks (0) Thanks(0)   Alıntı invertor Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14-10-2008 Saat 13:38

Fuzili masraf  başka bişe değil ama para kazanmak için güzel bir icat

Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bu Sayfa 0.152 Saniyede Yüklendi.