Bilginin Adresi Ana Sayfa
Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Haberler > Güncel
  Aktif Konular Aktif Konular RSS - Yolcu uçağı havada büyük tehlike atlattı
  SSS SSS  Forumu Ara   Events   Kayıt Ol Kayıt Ol  GiriÅŸ GiriÅŸ

Yolcu uçağı havada büyük tehlike atlattı

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
Security Professional
Security Professional
Simge
İnventor

Status: Aktif DeÄŸil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Thanks (0) Thanks(0)   Alıntı invertor Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Yolcu uçağı havada büyük tehlike atlattı
    Gönderim Zamanı: 13-09-2008 Saat 13:59

AtlasJet Havayolları'nın Bodrum-İstanbul seferini yapan CRJ 900 tipi, KK 45 sefer sayılı uçağının, Venezuela'nın Aruba Adası'ndan kalkan Canadair'e ait Chalenger 604 tipi 'P4-ABC' tescilli business jeti ile çarpışmaktan son anda kurtulduğu öğrenildi.

Alınan bilgiye göre, AtlasJet Havayolları'nın Bodrum-İstanbul seferini yapan CRJ 900 tipi, KK 45 sefer sayılı uçağı dün akşam saat 20.10'da Bodrum Havalimanı'ndan 86 yolcusuyla kalktı. Uçağa İzmir Adnan Menderes Havalimanı radarından 18 bin feet (yaklaşık 6 bin metre) irtifa tahsis edildi. AtlasJet Havayolları kaptanlarından Zeren Güleç, rotasında tırmanışa devam ederken bir anda başka bir uçağın kendisine doğru geldiğini fark etti. Tecrübeli kaptan pilot Güleç, ani bir refleksle 'dalış manevrası' yaparak olası bir faciayı metreler kala önledi.

İHA muhabirine konuşan kaptan Zeren Güleç, yaptığının kahramanlık olarak adlandırılmamasını isteyerek, "İlk defa böyle bir şey yaşadım. Mucivezi bir olaydı. Kahramanlık yapmadım. Uçuş aletlerini doğru kullanmamız sayesinde atlatılmış bir olay. Yolculara olay sonrası bilgi verdim. 40 yıllık pilotluk hayatımda karşılaştığım en tehlikeli, en ciddi olaylardan birisiydi. Biz tırmanıyorduk, diğer uçak ise herhalde inişe geçmişti. 17 bin 500 feet yükseklikte birbirimize çok yaklaştık. TCAS sistemi ikaz verdi. Ben de ani bir manevra yaparak rotamı değiştirdim" dedi.

Yukarı Dön
asitayfa Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Thanks (0) Thanks(0)   Alıntı asitayfa Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14-09-2008 Saat 14:20

ucuz atlatmışlar

Yukarı Dön
CASPER Açılır Kutu Gör
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Thanks (0) Thanks(0)   Alıntı CASPER Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14-09-2008 Saat 20:10
evet ucuz atlatmış
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bu Sayfa 0.156 Saniyede Yüklendi.