Uyarı!  Sitemize Üye Olmak İsteyenler Hakkında:

==========================================================

Görülen lüzum üzerine yönetici onaylı üyelik sistemine geçilmiştir. Yapmanız gereken formumuza üye olduktan sonra kullanıcı adınızı üye olurken kullanmış olduğunuz mail hesabından kral@bilgineferi.com adresine gönderip üyeliğinizin aktif edilmesini talep etmektir.

Not: Yukarıdaki işlemi gerçekleştirmeyen üyelerin üyelikleri kabul edilmeyecektir.

Bilgineferi.com üyesi değilseniz forumlarımıza mesaj yazabilmek için kayıt olmanız gerekmektedir. İsterseniz bilgi içerikli forumlarımızı misafir olarak ta gezebilirsiniz.

==========================================================

Reklam Alanı: | Master Sistem (Tek Anahtar Bütün Kilitleri Açar)  | Otel Kilitleri  |  Kartlı Kilit Sistemleri | Duşakabin  | Kale Çelik  Kapı Kasa Kilit Yetkili Servis/Bayi | Kartlı Otel Kilit Sistemleri
   
Sitemize Reklam vermek ister misiniz ?  
Site Tanıtımı Yap Kapat

     Ana Sayfa     Şarkı Sözleri     Radyo & TV     Yeni Mesajlar     Üye Listesi     Arama            Üye Ol     Giriş

 

Bilgi Neferi Formuna Hoş geldiniz...

Reklam Alanı

  Konuyu Görüntülemek İçin TıklayınPort Açma Sorunu ve ÇÖzümü ...    Konuyu Görüntülemek İçin TıklayınE.M. Total Video Converter  ...    Konuyu Görüntülemek İçin TıklayınSes Aygıtı Devre Dışı - Kab ...    Konuyu Görüntülemek İçin TıklayınMaalesef Bu Video Oynatıla ...    Konuyu Görüntülemek İçin TıklayınBilgisayara takılan Usb Fl ...    Konuyu Görüntülemek İçin TıklayınŞirketler için özel olarak  ...    Konuyu Görüntülemek İçin TıklayınSensible World of Soccer 96 ...    Konuyu Görüntülemek İçin TıklayınDeskGate Firma ve Kurumlara ...    Konuyu Görüntülemek İçin TıklayınBeton Vibratörü    Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayıninşaat malzemeleri - Sıfır, ...    

Donanım
 Bilgineferi.com :Donanım & Hardware :Donanım
Mesaj icon Konu: Hp 'den gezegen ortaklığı programı Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
  Bu konuyu paylaş  
Translate
Yazar Mesaj
CASPER  
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge
Üye Bilgileri

Kayıt Tarihi: 21-03-2006
Üye Numarası : 70
Konum: Turkey
Mesajlar: 530
Rep Puan
Rep: 512


Alıntı CASPER Cevaplabullet Konu: Hp 'den gezegen ortaklığı programı
    Gönderim Zamanı: 06-01-2008 Saat 03:28
Hp 'den gezegen ortaklığı programı
 
 
HP, dünya genelinde uyguladığı geri dönüşüm projesi “Gezegen Ortaklığı Programı”nı Türkiye'de de başlatıyor.

HP Türkiye'den yapılan yazılı açıklamaya göre, HP, bu program sayesinde bugüne kadar 90 milyondan fazla kullanılmış LaserJet ve mürekkep püskürtmeli baskı kartuşunu geri dönüştürdü.

HP'nin Avrupa, Asya ve Kuzey Amerika'da 30'u aşkın ülkede uygulamaya soktuğu geri dönüşüm projesi, Türkiye'de ilk olarak kurumlarda hayata geçirilecek.

Programa katılmak için ayda en fazla 5 adet HP LaserJet ya da 10 adet HP mürekkep püskürtmeli baskı kartuşu kullanan işletmelerin, posta bedelleri ödenmiş iadeli kartuşlardan almaları ve ürünleri kullanım süresi sonunda belirtilen adrese postalamaları yeterli olacak.

Daha çok sayıda kartuş ya da toner tüketen kullanıcıların ise şirket çapında HP destekli bir toplama programı geliştirmeleri ya da HP'den bir toplama kutusu talep etmeleri gerekiyor.

GERİ DÖNÜŞTÜRME SÜRECİ

Tüm HP baskı kartuşları HP'de ya da dünya geneline dağılmış ortak tesislerde çok aşamalı bir geri dönüştürme sürecinden geçerken, ilk olarak ambalaj malzemeleri kartuşlardan ayrıştırılıyor ve bağımsız olarak geri dönüştürülüyor.

Daha sonra baskı kartuşları uygun şekilde ayrılıp parçalanıyor ve son olarak, parçalanan kartuş malzemeleri plastikler, metaller ve mürekkep, köpük ya da toner atıkları olarak bir kez daha ayrıştırılıyor.

Bu malzemeler sonradan, yeni gündelik ürünlerin imalatında kullanılmak üzere ham maddelere dönüştürülüyor. Kalan mürekkep ve toner atıkları ise enerji üretiminde kullanılıyor. Kullanılamayan malzemeler de çevreye duyarlı bir şekilde bertaraf ediliyor.

“TÜRKİYE'DE BU KONUDA CİDDİ BİR ÇALIŞMA YOK”

HP Türkiye Görüntüleme ve Baskı Grubu Ülke Müdürü Fikret Ergüder, konuya ilişkin değerlendirmesinde, HP'nin çevreye duyarlı bir politika izlediğini ifade ederek, şöyle dedi:

“Türkiye'de kullanılmış toner ve kartuşların geri dönüştürülmesi konusunda ciddi bir çalışma yok. Bu ürünler, doğru şekilde imha edildikleri ya da geri dönüştürüldükleri zaman doğaya zarar vermiyorlar. Böylece, teknolojinin çevreye dost uygulamalarla hayatımızı kolaylaştırabildiği görülmüş oluyor. Ülkemizde de bu bilinci yaygınlaştırmak için çalışmalarımızı hızla sürdüreceğiz.”

IP Artı rep ver Eksi rep ver
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma
   
Bilgi için


| ReklamKale Kapı | Radyo & TV  |  

Bize Yazın - Bilgineferi.com- Başa Dön

Bilgineferi.comBu Sayfa 0.187 Saniyede Yüklendi.